Príjmite prosím pozvanie na ďalší ročník festivalíku BGspich Zahura Fest, ktorý sa uskutoční dňa 14. 08. 2021 v rekreačnej oblasti Zahura pri Spišských Vlachoch. Čaká na Vás kopec dobrej hudby ale aj sprievodný program.

Sme veľmi radi, že vývoj okolo pandemickej situácie a aj situácie okolo financií v tejto ťažkej dobe nám dovolil zorganizovať tento ročník.Musím hneď na začiatku povedať, že bez silnej podpory tohtoročných účastníkov a sponzorov by to nešlo. Veľkú podporu sme dostali aj od Vás, fanúšikov a priaznivcov, ktorí nám pomáhate a podporujete nás. Veľká vďaka za všetko.

Poďme k programu. 

O zvukový zážitok sa opäť postará štúdio SABIK v podaní Petra Szabadosa. Myslím si, že lepšiu voľbu na slovensku ani nemôžeme mať a s jeho vášňou pre tento druh hudby bude zážitok opäť perfektný.

Skupinu Endless Road povedzme z Popradu, aj keď ich členovia sú z viacerých miest, charakterizujú asi najviac inštrumentálne a vokálne prepracované aranžmány skladieb. Sú to už pravidelný účastníci našich akcií a aj na základe týchto skúseností tušíme dokonalý zážitok.

Poznáte dnes už legendárnu košickú skupinu Montana? Ak áno a chceli by ste si vypočuť a spoločne zaspiebať niektoré z ich pesničiek, prídu Vám ich zahrať členovia tejto skupiny teraz pod názvom Folkeri.

Veselé fazuľky z Funny Beans sa predvedú už druhý krát na našom festivale a opäť sa môžeme tešiť na vokálne tornádo podporené kvalitným inštrumentálnym backlightom. Zahura fazuľky už veľmi dobre pozná a chalani sú už pevnou súčasťou našich akcií. Tešíme sa.

Grassland v novej zostave sľubuje energický bluegrass v žiletkovo presnom prevedení. Sám som zvedavý na nový zvuk tejto legendárnej skupiny.

Banda Sedem S je skupina z Banskej Bystrice. Jej leader Peťko Chovanec je aktívny v organizovaní festivalov a akcií podobného žánru ako my. Jeho zoskupenie prináša oživenie do festivalu a ich repertoár sa skladá aj zo skladieb skupiny Prameň.

A opäť k nám zavíta Štvrtková klobása, ktorá predvedie niečo z klasického bluegrassu. Dúfam, že opäť obohatené o zaujímavé rozprávanie ako tomu bolo minule.

Medzi vystúpeniami jednotlivých kapiel Vám spríjemnia čakanie country tance v podaní Zahuračiek a kto sa bude chcieť priučiť tancovaniu, určite nech sa zapojí do krátkeho kurzu country tancov v podaní našej kamarátky Moniky.

Nuž je sa na čo tešiť. Už len dúfať, že nám to tá pandemická situácia nepokazí. Tešíme sa na Vás, príďte si vychutnať kvalitnú hudbu a oddýchnuť si od každodenných starostí. Dovidenia 14.8.2021 v rekreačnej oblasti Zahura na BGspich Zahura feste.