Dnes si ukážeme zápis štruktúry skladieb tak, aby bol jasný formát taktov aj akordy formou rímskych čísel ako sme písali v predošlom diely.

V dnešnom diely našej malej školy (či skôr kurzu :-) ) by som vám chcel ukázať, ako sa dajú niektoré veci okolo hudby popísať jednoduchšie a tým pádom si aj jednoduchšie zapamätať. Hudobná teória je nudná záležitosť, mňa skôr zaujíma tá "praktická hudobná teória", kde je všetko hmatatelnejšie a použiteľné takmer okamžite.

 

V minulej časti sme si ukázali princíp hry doprovodu v akorde C a trochu sa rozcvičili. Vyskúšame si túto techniku aj na ostatných akordoch potrebných pre našu skladbu.

Myslím, že máme dostatočné základy na to, aby sme sa pustili do skladby Až si jednou od Druhej trávy.
Najprv sa naučíme hrať doprovod. Ak text piesne poznáte, spievajte si pri hraní. My čo máme na texty blbú pamäť a spievame až po piatom pive, si budeme hmkať (prijateľný je ľubovoľný pazvuk v správnej výške tónu). Nezabudnite na metronom. Pieseň v originále ma rýchlosť 80 bpm, ale kľudne začnite na pomalšom tempe. Náš cieľ je plynulá a čistá hra.

Ahoj!

Je tu reštart malej gitarovej školy určenej hlavne pre bluegrassovo ladených muzikantov. Cielom tejto malej školy je pomôcť so začiatkami bluegrassovej doprovodnej a sólovej gitary a umožniť si tak zahrať na našich jamsession-och. Tu uvedené materiály budú preberané aj na našich workshopoch, takže si ich môžete v kľude naštudovať.